Спецтехніка і перспективи її розвитку

З давніх-давен люди намагалися всіма доступними способами полегшити виснажливу фізичну працю, пов’язану з переміщенням вантажів. Згодом розвиток науково-технічного прогресу дозволив їм винайти машини, здатні замінити людину в більшості галузей промислового виробництва. Сучасні верстати та обладнання застосовуються при обробці різних матеріалів з метою пристосування їх для потреб людини.

Самоскиди великої вантажопідйомності дозволили вирішити задачу транспортування будматеріалів і сипучих вантажів на великі відстані. При описі досягнень науково-технічного прогресу не можна не згадати спеціальні зразки будівельної техніки, що виконують певну функцію і використовуються в конкретних цілях.

Історія виникнення і розвитку спецтехніки

Задовго до винаходу перших механізмів населенню Землі доводилося облаштовувати своє життя за допомогою найпростіших знарядь праці, витрачаючи на операції з переміщення вантажів значних зусиль. Але вже в Стародавній Греції з’явилися зразки техніки, які використовуються для обробки каменю, що добувається в кар’єрах. При виборі відповідних зразків оброблюваної сировини перевагу надавали м’яким породам (найчастіше – вапняку). Для доставки заготовок для колон до місця їх спорудження використовувалися особливі конструкції у вигляді ковзанок, зображених на фото праворуч..

Важливо! У 14 столітті бурхливими темпами розвивається прикладна механіка, в результаті чого з’являються підйомні крани на поворотній платформі (вони починали рухатись за допомою запряжених коней).

Через кілька століть настає час розвитку промислової техніки, після чого з’являються перші парові двигуни і гідравлічні механізми. Ще через пару століть інженерам вдається винайти найпростіші зразки двигунів внутрішнього згоряння і механічних систем управління. На їх основі фахівцями розробляються засоби пересування та унікальні зразки будівельної техніки (вантажні автомобілі, щокові дробарки, екскаватори та навантажувачі різних типів).

Види спецтехніки і ділянки їх застосування

Пропонований виробниками асортимент сучасної спеціальної техніки настільки великий, що при її обліку не обійтися без поділу на різні групи і класи. Особливий інтерес представляє класифікація за функціональною ознакою, згідно з яким будівельні машини підрозділяються на наступні основні види:

• Дорожня техніка.
• Будівельні агрегати.
• Автомобільна спецтехніка.
• Агрегати для розробки підземних родовищ і підйомні крани (стаціонарні і мобільні моделі).

До цієї ж категорії відносяться механізми, використовувані на лісорозробках, а також рятувальні та сільгоспмашини.

Дорожня спецтехніка

Спецтехніка цієї категорії включає в себе зразки машин, які використовуються в наступних будівельних цілях:

• Для розчищення придорожніх територій.
• При підготовці дорожніх покриттів (грейдери).
• Для зміцнення основ з гравію і піску і їх подальшої заливки асфальтом.

Під час розчищення ділянок під майбутні дорожні траси широко застосовуються екскаватори самих різних моделей. Потреба в грейдерах виникає на початкових етапах робіт при підготовці дорожнього полотна, ретельному його вирівнюванні, а також при облаштуванні укосів.

Спеціальні катки затребувані при ущільненні гравійних основ перед укладанням на них асфальту або бетонних плит. При проведенні дорожніх робіт також використовуються асфальтоукладальники, вантажівки, підйомні крани та інші зразки спеціальної техніки.

Будівельна спеціальна техніка

Будівельна техніка відрізняється широким асортиментом представлених на ринку найменувань, серед яких виділяються наступні три напрямки:
• Машини, які використовують при проведенні земляних робіт (включаючи моделі з навісним обладнанням).
• Автомобільна техніка для транспортування вантажів.
• Агрегати, що застосовуються з метою підйому і переміщення їх на невеликі відстані.

Додаткова інформація: Для земляних робіт (вирівнювання грунту, зняття верхнього шару землі, риття котлованів) традиційно використовуються бульдозери, грейдери і такий поширений зразок землерийної техніки, як екскаватор.
Для транспортування будматеріалів застосовуються машини, що дозволяють без залучення ручної праці звільняти кузов від сипучих вантажів.

Автомобільна і вантажно-розвантажувальна техніка

Самоскид з великою вантажопідйомністю – класичний представник спеціальної техніки, призначеної для транспортування вантажів на віддалені відстані. Для спрощення процедури завантаження та вивантаження формуваннях будівельних матеріалів використовуються різні типи навантажувачів.

Відомо безліч модифікацій таких машин, включаючи міні-агрегати для роботи на обмеженому просторі на колісному ходу. До цієї ж категорії техніки особливого призначення відносяться і будівельні крани, призначені для переміщення і підйому матеріалів на певну висоту.

ШУКАЄТЕ НАДІЙНОГО ФАХІВЦЯ ДЛЯ ВАШОГО НАСТУПНОГО ПРОЕКТУ?

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Популярні бренди

До числа найбільш відомих в світі виробників, що займаються випуском важкої будівельної техніки, відносять:

• Південнокорейську корпорацію “Hyundai“.
• Китайську компанію “XCMG”.
• Виробника, що випускає свої моделі під брендом “JCB“.
• Шведську фірму “Volvo CE“.

Зверніть увагу: Корпорація “Hyundai” відома на Україні як лідер світового рейтингу серед компаній, що виробляють сучасну спецтехніку і рухові установки до неї.

Південнокорейська фірма спеціалізується на таких поширених зразках будівельної техніки, як екскаватори та самоскиди. Численні представництва компанії “Hyundai” працюють в Болгарії, Китаї, а також в США і в самій Південній Кореї.

Центральне відділення по підготовці новітніх технологічних рішень влаштувалося в столиці Угорщини – Будапешті. У штаті корпорації налічується понад 25 тис. Кваліфікованих співробітників. За підсумками 2009 року серед 500 найбільших компаній світу фірма “Hyundai” зайняла 4-е місце в категорії “Промислове обладнання”.

>>>Оренда екскаватора Hyundai

“XCMG” – один з провідних виробників з Китаю, з яким повна відкритість ділової політики допомогла завоювати як азіатський, так і європейський ринок. Компанія, яка почала свою діяльність ще в 1989 році, спеціалізується на випуску популярних у сучасного споживача обладнанні.

Повний перелік продукції, що випускається корпорацією “JCB” представлений нижче, це:

• Екскаваторна техніка, застосовувана при проведенні найрізноманітніших будівельних операцій.
• Навантажувачі всілякого типу.
• Трактори різних видів і категорій.

Додаткова інформація: На особливу увагу заслуговує спеціальна екскаваторна техніка “JCB“, що застосовується при демонтажі будівель.

>>> Оренда техніки “JCB”

Серед продукції, що випускається шведською компанією “Volvo” виділимо наступні зразки будівельної техніки:

• Тягачі та вантажні автомобілі (зокрема самоскид “Volvo”,).
• Екскаватори різних конструкцій і марок (фото зліва).
• Екскаватори-навантажувачі на гусеничному і колісному ходу.
• Бортові навантажувачі колісного типу.
• трубо-і асфальтоукладальники.
• Катки різного класу і самохідні грейдери.

>>>Оренда техніки Volvo

Величезний асортимент продукції, техніки що випускається дозволив шведському виробнику зайняти провідні місця в рейтингу її найбільших виробників.

Майбутнє спеціальної техніки

У будівельній галузі новітні зразки спеціальної техніки (екскаватори, підйомні механізми, автокрани і т. П.) З’являються вкрай рідко. Використовувані в наші дні механічні агрегати винайдені і служать людині протягом останніх 100 років. Всі зміни, які відбулися за цей час, не можна назвати принциповими. Вони стосуються лише деталей виконання і потужності джерел рушійної сили, що приводять їх у рух.

Зверніть увагу: Сьогодні будівельна техніка оснащується потужними дизельними двигунами, які прийшли на зміну кінній тязі, а також гідравлічними пристроями та GPS-приладами.

При цьому принцип дії механізованих агрегатів за останнє сторіччя по своїй суті зовсім не змінився.

Все, що піддається удосконаленню в зразках спецтехніки – це збільшення потужності рухових агрегатів і підвищення технологічності робочих вузлів. Основну увагу інженери-розробники нових моделей приділяють наступним моментам:

– опрацювання та удосконалення дизайну окремих елементів конструкції;

– поліпшення ергономічності кабіни і органів управління спецтехнікою;

– підвищення комфортності умов роботи оператора в кабіні екскаватора, автомобіля або навантажувача.

Додамо, що при створенні будівельної і вантажопідйомної техніки розробниками застосовуються новітні інноваційні розробки в галузі матеріалознавства. Зазначений підхід дозволяє створювати унікальні конструкції з добре продуманим дизайном, які при цьому володіють високим запасом міцності і тривалими термінами експлуатації.

Одна з генеральних завдань, що вирішуються сучасними конструкторами будівельної техніки – поліпшення умов праці оператора, що виявляється в підвищенні ізольованості кабіни і в зниженні рівня гучності в ній. Ще один напрямок удосконалення сучасних моделей передбачає підвищення вантажопідйомності транспортних засобів і мініатюризацію деяких моделей автонавантажувачів. Загальний для всіх різновидів спецтехніки напрямок – підвищення економічності двигунів.

ЯК ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ?

Група компаній «Терещенко» намагається робити все для максимально зручної комунікації з нашими клієнтами. Зв’язатися з нами Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

  • Зателефонувати за номером: 0503531188
  • Написати в або зателефонувати на Viber: 0662154248
  • Написати на e-mail: 1725577@gmail.com
  • Або заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з Вами!

near_meНаша адреса

Україна, м. Київ,
вул. Антоновича 56,
корп. АПК ЕВ оф. 404

mailЗавжди онлайн

1725577@gmail.com
demontazh-group.com

phoneЗавжди на зв’язку

Телефон:  +380503531188
Вайбер: +380662154248

watchГрафік роботи

Пн. -Пт. : 9:00 – 18:00
Сб. :  11:00 – 17:00
Вс. :  По домовленості

Меню