VOLVO
Відома багатьом автолюбителям фірмова марка “Volvo” – це бренд шведської компанії, що виробляє вантажні автомобілі, автобуси, а також спецтехніку, двигуни та запчастини до них. Раніше цей виробник робив і легкові машини, але в 1999 продав виробництво під брендом “Volvo Cars” американському концерну “Ford”.
Слово “Volvo” – латинського походження; воно спочатку належало материнській компанії, відомій під позначенням “SKF”. Дослівно воно перекладається як “Обертання” або “Крутіння”, проте з роками трансформувалася в усталений варіант – “Кочусь”. Штаб-квартира концерну розташована в самій Швеції, в місті Гетеборзі.
Коротка історія
Компанія була заснована у 1915 році двома шведськими інженерами по автомобільній техніці. У перший час вона позиціонувалася як відділення відомого у всьому світі виробника підшипників “SKF”. У квітні 1927 був випущений перший автомобіль із серії “Jakob OV4”, оснащений двигуном потужністю 28 л. с., що розвивав максимальну швидкість до 90 км / год. Буквально через кілька років, до 1935 року “Volvo” стає повністю незалежною компанією.
У 1956 році керує концерном відомий в Швеції чоловік – доктор економіки Г. Енгеллау. На цей час припадає розквіт компанії. Рік почався з великої угоди, яка відкрила експорт машин в США (в 1957 році їх було продано рекордну на ті часи число – 5000 штук). Поступово фірма нарощує обсяги виробництва (з 31 тис. штук в 1956 році до 205 000 одиниць авто в 1971 році).
Зверніть увагу: Саме в ці роки тут працював Нільс І. Болін, який вважається винахідником 3-х точкового ременя безпеки.
У 1966 році було налагоджено виробництво моделі “Volvo 144”, оснащеної сучасною двухконтурною гальмівною системою. А через 10 років розробники представили на суд публіки спеціальний кисневий датчик і каталітичний нейтралізатор відпрацьованих газів. У 1999 році концерн продав відділення легкових авто компанії “Ford”, яке згодом було перекуплені китайським “Geely Automobile”.
Структура та виробничі відділення
Концерн включає до свого складу кілька виробничих відділень, до числа яких відносять структури самого різного профілю. Деякі з них перераховані у наведеному нижче переліку:
• “Volvo Trucks”, що займається випуском вантажних автомобілів і самоскидів (загальний напрямок).
• “Mack Trucks” – випуск вантажівок під маркою “Mack” (США).
• “UD Trucks” – відділення, що займається виробництвом тягачів, автобусів, шасі до них і двигунів під маркою “Nissan”.
• “Volvo Bussar” – проектування, розробка і випуск автобусів, а також двигунів до них.
• “Volvo Construction Equipment” – розробка, випуск і обслуговування спецтехніки будівельного призначення, включаючи екскаватори, навантажувачі та самоскиди.
• “Volvo Penta” – випуск моторів і потужних енергетичних установок для промислових потреб.
І, нарешті – це супутнє виробництво з випуску компонентів космічного призначення ( “Volvo Aero”) і структура, що надає фінансові послуги.
Продукція, що випускається компанією
Серед продукції, що випускається компанією продукції особливо виділяються наступні зразки будівельної техніки:
• Тягачі та вантажні автомобілі типу “самоскид Volvo“.
• Екскаватори різних конструкцій і марок.
• Екскаватори-навантажувачі на гусеничному і колісному ходу.
• Навантажувачі з бортовим поворотом колісного типу.
• Трубо- та асфальтоукладальники.
• Катки різного класу і самохідні грейдери.
Особливий інтерес для нас представляють зразки спеціальної екскаваторної та вантажно-розвантажувальної техніки. Розглянемо тому їх більш детально.
Екскаватори
Екскаватори Volvo відрізняються підвищеною потужністю і високою продуктивністю, проявляючи такі свої переваги на різних об’єктах України. Це можуть бути:
• Звичайні будівельні майданчики.
• Демонтовані будівлі і відслуживші свій термін будови.
• Різні об’єкти дорожнього будівництва, де потрібне переміщення великих обсягів ґрунту.
Ці механізми широко застосовуються при плануванні будівельних ділянок, вантажно-розвантажувальних роботах, підготовці траншей і виямок, а також при демонтажі старих будівель і споруд.
Додаткова інформація: При цьому вибір потрібної моделі (в форматі міні зразка, на гусеничному ходу або на колесах) залежить від особливостей майданчика і характеру проведених робіт.
Як приклад розглянемо основні характеристики гусеничної моделі екскаватора Volvo EC 220 DL. Основні технічні показники цього зразка перераховані нижче:
• Вага машини в повністю спорядженому (робочому) стані – 22,1 тонни. |
![]() |
Всі зразки екскаваторів Volvo EC 220 DL оснащуються надійними та економічними двигунами, а також ергономічними кабінами “Care Cabs”, зручними для оператора, що підвищують ефективність робочих операцій.
Крім того, дані моделі обладнані високочутливою гідравлікою і універсальними системами зміни ковша на інший робочий інструмент. Все це перетворює гусеничну машину в досконалу економічну техніку, призначену не тільки для знесення будівель, але і здатну переміщати ґрунт на невеликі відстані.
У компаній, що займаються кар’єрною розробкою гірських порід, ці моделі затребувані в першу чергу. Крім цього, завдяки можливості зміни навісного обладнання, вони широко застосовуються у дорожньому благоустрої, а також при проведенні загальних будівельних робіт.
Колісні моделі екскаваторів “VOLVO”
Екскаватори “Volvo” на колісному ходу відносяться до категорії універсальних машин підвищеної прохідності, здатних працювати на доглянутих дорожніх трасах, а також і поза дорогами. Моделі цього класу розраховані на оснащення змінним навісним обладнанням, що дозволяє використовувати їх в різних областях будівництва.
Важливо! Одна з переваг техніки “Volvo” на колісному ходу – висока швидкість переміщення по шосейних трасах, що дозволяє оперативно “перекидати” її з одного об’єкту на інший.
Ретельно продуманий дизайн конструкції машини, а також зручна і ергономічна кабіна – характерні ознаки колісних екскаваторів “Volvo”.
Завдяки цьому в них створені всі необхідні умови для комфортної роботи на об’єктах будь-якої складності. Грамотний підхід до розробки економічного двигуна з урахуванням вибору тільки фірмових комплектуючих забезпечили високі експлуатаційні показники всіх моделей екскаваторів. Для них характерні висока потужність двигуна і низька концентрація шкідливих складових у вихлопних газах.