ВИДИ ДРОБАРОК ДЛЯ ДРОБЛЕННЯ БЕТОНУ ТА ЗАЛІЗОБЕТОНУ | РЕЦИКЛІНГУ
Повторне використання вихідної сировини за рахунок подрібнення залізобетонних відходів (рециклінгу) – відомий прийом, що дозволяє заощадити на будівельних матеріалах. Для його реалізації застосовуються особливі приводні механізми, звані циклічними дробарками. У різних модифікаціях агрегатів використовуються такі відомі способи переробки, як ударну дію, роздавлювання, розколювання і стирання. В якості вихідної сировини для дроблення залізобетону застосовуються розбиті на дрібні частини балки і колони, а також залізобетонні плити, ферми та інші елементи будівельних конструкцій.
Види дробильних агрегатів
У відповідність з використовуваним принципом подрібнення бетону всі відомі зразки дробильних агрегатів діляться на наступні види:
• Щокові дробарки.
• Пристрої конусного типу.
• Валкові подрібнювачі.
• Молоткові і відцентрові механізми.
Розглянемо кожен з перелічених вище видів переробних агрегатів більш докладно.
Щокові дробарки (особливості)
![]() |
Дроблення ЗБВ відходів в агрегатах цього класу проводиться шляхом їх пропускання між рифленими сталевими плитами (щоками). Одна з них фіксується на станині, а інша – коливається близько нерухомого підстави. У деяких моделях рухливими робляться обидві щоки. |
Додаткова інформація: Дроблення граніту або залізобетону в розглянутих умовах відбувається в переривчастому режимі.
Це означає, що воно здійснюється тільки в момент тісного зближення щік. При їх розширенні звільнений простір заповнюється переробляємою масою, а оброблена частина зсипається в випускний отвір.
Більш детально з процесом роботи та характеристиками щокової дробарки ви можете ознайомитись в детальному відео: | ![]() |
Важливо: мобільні щокові дробарки (від 25 до 38 тонн) являються оптимальним варіантом для переробки/дроблення залізобетону, бетону, вапняку та інших твердих матеріалів або будівельних відходів. Крім того, транспортування таких дробарок не пошкоджує доріг, що також позитивно впливає на вартість доставки щокової дробарки до об’єкту.
Для більшості відомих моделей цей показник варіюється в межах від 1 до 500 тонн на годину. До переваг агрегатів цього класу відносять простоту робочої конструкції, а також зручність обслуговування і ремонту.
Типовий представник щекових дробарок високої продуктивності – модель McCloskey J40 з Північної Ірландії (до 300 тонн на годину).