Види демонтажу будівель і споруд

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

ВИДИ ДЕМОНТАЖУ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД

У будівельній практиці часто трапляються ситуації, коли потрібен повний демонтаж будівлі, або вибіркове розбирання окремих елементів конструкцій. Проведення таких робіт регламентується діючими в нашій країні нормативами, визначальними умови і порядком демонтажу. У статті розглядаються поширені види демонтажних робіт і спеціальне обладнання, яке використовується при їх проведенні.

Види демонтажних операцій

У відповідності із застосовуваним способом розбирання будівельних об’єктів всі відомі роботи цього роду поділяються на такі види:

• Ручний демонтаж будівель і споруд.
• Демонтаж будівельних конструкцій із застосуванням спеціальної техніки (екскаватора з гідравлічним молотом і спеціальними ножицями).
• Комбінований спосіб демонтажу об’єкта (напівмеханізовані).
• Знесення споруд за допомогою вибухових робіт.
Зверніть увагу: Вибір того чи іншого методу, придатного для кожного конкретного випадку, залежить від безлічі факторів.

>>>>Демонтаж будівель та споруд

Це, в першу чергу – особливості конструкції, її фактичне місце розташування, а також стан місцевої інфраструктури і підвідних комунікацій.

При оцінці необхідного підходу важливо враховувати завдання, які ставляться перед особами, відповідальними за проведення демонтажних робіт. Якщо, наприклад, на місці споруди передбачається побудувати нову будівлю, а старий фундамент добре зберігся – можна обійтися без його демонтажу. Після попереднього обстеження, проведеного запрошеними фахівцями, може приймається рішення щодо повторного використання б/у основи.

В ситуації, що розглядається виділяються кілька видів промислового демонтажу, що відрізняються за ступенем розбирання каркаса і стін споруди. У відповідності за цією ознакою вона може бути:

• Повною (демонтаж будинку під знесення).
• Частковою (залишають фундамент будівлі).
• Розбиранням зі збереженням деяких елементів з/б конструкцій.

Перший з представлених варіантів найчастіше вибирається в ситуаціях, коли передбачається повне розчищення території. Надалі така ділянка може бути використана для довільних будівельних потреб. Під останніми розуміється не тільки забудова новими житловими будинками, але і облаштування міських громадських об’єктів (торговельних павільйонів або зон відпочинку).

Частковий демонтаж металоконструкцій затребуваний в ситуаціях, коли деякі частини розглядуваної споруди (фундамент, стіни будівлі або перекриття) передбачається використовувати на новому об’єкті. Цей варіант демонтажу відноситься до економічно обґрунтованих рішень, які приймаються тільки після попереднього обстеження елементів конструкції. Перед початком робіт обов’язково проводиться технічна експертиза і оцінка ступеня їх зносу.

>>>Промисловий демонтаж

Фактори, що впливають на вибір категорії демонтажних робіт

 

При визначенні обсягів майбутніх робіт виділяють наступні чинники, що впливають на вибір варіанта демонтажу споруд:

• Тип будівлі, її поверховість і місце розташування.
• Призначення майбутнього об’єкта (якщо його передбачається зводити на розчищеному місці).
• Щільність забудови в місці проведення робіт.
• Стан комунікацій.

Зі сказаного випливає, що демонтаж споруд – складний технологічний процес. До його проведення приступають лише після ретельного аналізу навколишнього оточення і оцінки технічного стану інженерних комунікацій. Далі існуючі способи демонтажу будуть розглянуті більш детально.

ШУКАЄТЕ НАДІЙНОГО ФАХІВЦЯ ДЛЯ ВАШОГО НАСТУПНОГО ПРОЕКТУ?

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Ручне розбирання

Цей спосіб обирається при проведенні особливо “тонких” робіт, що супроводжуються частковим розбиранням окремих складових того чи іншого об’єкта. Він затребуваний при близькому розташуванні інших будівельних споруд, що виключають можливість застосування спецтехніки або вибухівки. Ручний варіант демонтажу будівель можна застосовувати лише в тому випадку, якщо їх конструкція містить не більше 5 повних поверхів.

Для проведення таких робіт застосовуються такі відомі технології:

• Дроблення за допомогою відбійних молотків.
• Алмазна різка.
• Використання спеціального підручного інструменту, оснащеного різаками, свердлами та іншими насадками.

Ручні роботи традиційно затребувані при частковому демонтаж будівель музеїв і культурних центрів з метою їх реставрації або капітального ремонту.

Розбирання із застосуванням спецтехніки

Демонтаж фабрики, демонтаж кондитерской фабрики 41  

Знесення за допомогою спецтехніки – найпоширеніший спосіб демонтажу будівель і споруд. З її допомогою вдається демонтувати об’єкти навіть в умовах високої щільності забудови прилеглих територій. Невеликі за розмірами будівлі (до 4-х поверхів) зносяться з застосуванням екскаваторних машин з гідравлічним молотом і спеціальними гідроножицями.

Додаткова інформація: Для знесення висотних будівельних конструкцій (до 22 метрів) вибираються особливі моделі екскаваторів з подовженими стрілами.

>>>Оренда Екскаваторів

Важливо розуміти, що демонтаж із залученням спецтехніки допустимо тільки за умови повного зносу будівлі з подальшою розчищенням земельної ділянки. Якщо окремі частини конструкції при демонтажі потрібно зберегти – застосовується комбінований підхід, що включає в себе елементи першого і другого варіантів.

Демонтаж з використанням вибухівки

Українське законодавство суворо контролює і обмежує сферу застосування вибухових речовин для будівельних потреб. Саме тому демонтаж з використанням вибухових речовин проводиться вкрай рідко. Розбирання та знесення будівель цим способом допустимо лише після отримання ліцензії на право їх використання в заявлених цілях.

При цьому обов’язково дотримуються вимоги законодавства, що стосуються умов застосування технології направленого вибуху. Вона допустима лише на об’єктах, віддалених від житлових будинків і господарських будівель на значні відстані. Крім того, такий варіант демонтажу заборонений поблизу від місць складування горючих речовин і матеріалів, а також неподалік від газопроводів і інших вибухонебезпечних об’єктів.

Зверніть увагу: Нерідко таким способом організується демонтаж фундаментів великих об’єктів, на розбирання яких звичайним способом витрачається занадто багато часу і сил.

За допомогою направленого вибуху зносяться окремо розташовані висотні будівлі, стадіони, а також прийшли в непридатність міські будови.

Прибирання території

Приступаючи до проведення робіт недостатньо просто підготувати все необхідне для демонтажу стін або перегородок або всієї будівлі в цілому. Важливо пам’ятати про те, що по завершенні цих операцій потрібно видалити з будівельного майданчика залишки зруйнованих елементів конструкцій і дрібне сміття.

>>>Вивезення будівельного сміття

Важливо! Згідно з діючими нормативами прибирання території передбачає не тільки вивезення скупчився сміття, а й його обов’язкову утилізацію.

В окремих випадках для дроблення залишків бетонних конструкцій по завершенні демонтажу використовуються спеціальні дробарки. З їх допомогою залишки демонтажу бетону подрібнюються до такого стану, щоб розміри фракцій допускали їх повторне застосування.

Оптимальна щокова дробарка McCloskey J40

Вартість демонтажу будівель і споруд

Вартість робіт з розбирання старих будівельних конструкцій безпосередньо залежить від наступних факторів:

– місце розташування демонтованої споруди і займана ним площа;

– його теперішній стан;

– проектні особливості споруди, що буде зноситись і обраний спосіб демонтажу.

Детальну інформацію по Ваш проект Ви можете отримати звернувшись до наших експертів.

ЯК ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ?

Група компаній «Терещенко» намагається робити все для максимально зручної комунікації з нашими клієнтами. Зв’язатися з нами Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

  • Зателефонувати за номером: 0503531188
  • Написати в або зателефонувати на Viber: 0662154248
  • Написати на e-mail: 1725577@gmail.com
  • Або заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з Вами!

near_meНаша адреса

Україна, м. Київ,
вул. Антоновича 56,
корп. АПК ЕВ оф. 404

mailЗавжди онлайн

1725577@gmail.com
demontazh-group.com

phoneЗавжди на зв’язку

Телефон:  +380503531188
Вайбер: +380662154248

watchГрафік роботи

Пн. -Пт. : 9:00 – 18:00
Сб. :  11:00 – 17:00
Вс. :  По домовленості

Меню