ВИДИ ЕКСКАВАТОРІВ

Екскаватор – тип землерийних машин, оснащених одним або декількома ковшами, які використовуються на роботах по розробці ґрунту, при будівництві будівель, навантаженні сипучих матеріалів. Відмінність одноківшових машин полягає в екскавації рухомим робочим елементом при нерухомому шасі. Багатоковшовий техніка може пересуватися в процесі роботи, але при цьому функціонує елемент діє незалежно від ходової частини.

Класифікація екскаваторів

Екскаваторну техніку класифікують за:
• призначенням;
• ходовою частиною;
• типом двигуна;
• принципом роботи.
За типами двигуна екскаватори ділять на дизельні і електричні. Дизельна техніка може долати великі відстані за рахунок великого запасу палива. Такі машини використовують для виконання робіт на великих ділянках, наприклад, для риття траншей певної довжини. Електричним двигуном частіше оснащують техніку, яка прив’язана до одній ділянці роботи. Це може бути будівельний майданчик під зведення багатоповерхового житлового об’єкта.

Класифікація за принципом роботи

Екскаватори за схемою роботи ділять на три види:
• циклічної дії;
• невпинного дії;
• вакуумно-всмоктуючого типу.
Заснована частина екскаваторної техніки працює по циклічності типу. Цикл будується на чотирьох операціях: наповненні ковша, його переміщенні до місця розвантаження, спорожнення і повернення до місця зачерпиванія. Екскаватори циклічного типу в якості робочого органу використовують: ковші, прямі і зворотні лопати, драглайни, грейфери і обладнання телескопічного типу. За призначенням циклічний тип техніки застосовують для будівництва, роботи на кар’єрах.
Екскаватори невпинного дії оснащені кількома робочими органами, що дозволяє їм виконувати роботи безперервно. До такого типу техніки відносять траншеєкопачі та іншу спеціальну техніку. Застосовуються для швидкого риття каналів і траншей.
Екскаватори, з вакуумно-всмоктуючим типом робочого обладнання, оснащуються насосною установкою. Даний тип техніки застосовується на спеціальних роботах з очищення підземних комунікацій від пилу, каменів, піску, води і інших забруднень.

Класифікація по ходової частини
Екскаватори застосовуються для виконання землерийних робіт на різних ділянках. Для виконання цієї умови розроблені машини на різних типах шасі:
1. Плавучі.
2. Рейкові.
3. Всюдиходи.
4. Сухопутні.
5. Спеціальні.
Плавуче шасі використовується для робіт на водній місцевості. Воно дозволяє техніці пересуватися по невеликих озер, річок і болотах. Рейковий тип ходової частини призначений для виконання робіт на залізниці.
Всюдиходи можуть пересуватися як по суші, так і по воді. Цей тип шасі представлений шнеками. Шнекоходи можуть з однаковою легкістю пересуватися по землі, болотистій і водної місцевості.
Більшість землерийних машин оснащені сухопутною ходовою частиною. Вона ділиться на два види: гусеничні та пневмоколісні.

Гусеничний екскаватор характеризується високою прохідністю по пересіченій і болотистій місцевості, а також на будівельних майданчиках. Такий тип екскаватора є оптимальним для виконання більшості задач при будівнцтві нових споруд та демонтажі старим. Це зумовлено:

  • Практичністю – гусеничні екскаватори проходять по будь-якій поверхності. мінімальні ризики виведення техніки з ладу (наприклад пробити колесо), що дає гарантію своєчасного виконання всіх задач;
  • Функціональністю – нусеничні екскаватори є біль масивними та взаємодієть з більшою кількістю навісного обладнення.

Прикладом техніки гусеничного типу є екскаватор Volvo EC 220 DL або екскаватор JSB 220. Пневмоколісна ходова дозволяє розвивати велику швидкість. Але це компенсується низькою прохідністю по пересіченій місцевості.
Екскаватори на спеціальному шасі можуть вільно пересуватися і затримуватися на крутих схилах. Це дозволяє їм більш ефективно працювати на ділянках з вираженими перепадами рельєфу.
Деякі типи машин оснащуються комбінованим типом шасі. В такому випадку ходову частину ділять на основну і додаткову. Приклад, основне шасі – колісне, а рейкові накладки – додаткове. Така особливість дозволяє одній одиниці техніки виконувати роботи на різних ділянках.

На яких роботах задіяні екскаватори?

Екскаваторна техніка задіють на:
• землерийних роботах;
• розробці родовищ відкритого типу;
• демонтаж будівель і інженерних споруд.
До землерийної типу робіт відносять виїмку ґрунту і твердих порід, риття котлованів, траншей, каналів, вирівнювання рельєфу ділянки. Виконання цих завдань потрібно при будівництві будівель і інженерних споруд. Для цього підходять екскаватори циклічної та безперервної принципу дії. Так як більшість землерийних робіт проходить на невеликій ділянці місцевості, для їх виконання актуально використовувати техніку з електричним типом двигуна.
При розробці відкритих родовищ екскаватори виконують роботи з розкриття пластів порід і корисних копалин, їх відвантаження до місця зберігання або на транспортну техніку. Для виконання завдань з розробки кар’єрів підходять екскаватори циклічного принципу роботи з дизельним двигуном. На відкритих родовищах використовують техніку на гусеничному ходу.
Демонтаж екскаватором будівель і споруд на увазі роботи по знесенню конструкцій і збору будівельного сміття. При демонтажі використовується додаткове обладнання ударного типу. Для збору будівельного сміття екскаватори можуть бути обладнані спеціальними широкими ковшами.

Також Екскаваторна техніка задіють на роботах специфічного типу. До них відносять:
1. Очищення підземних комунікацій від пилу, сміття, води.
2. Ремонтні роботи на ділянках залізниць.
3. Будівництво дамб і гребель.
4. Демонтаж будівель та споруд.

Для виконання цих завдань техніку постачають різними видами додаткового устаткування і відповідним типом ходової частини. Наприклад, для будівництва водних об’єктів доречно використовувати екскаватори на плавучому або Всюдихідна шасі. А роботи з очищення підземних комунікацій виконують з використанням вакуумно-всмоктуючого обладнання. Для ремонту ділянок залізниць використовують екскаватори на рейковому або комбінова.

Меню