Розробка котловану для будівництва висотної споруди

Відповідно до існуючої класифікації розробка котлованів відноситься до будівельних операцій робочого циклу. Ця процедура являє собою ручну або механізовану виїмку ґрунту на ділянці з подальшим облаштуванням фундаментної підстави. При зведенні висотних будівель в Україні цьому етапу будівництва приділяється особлива увага, оскільки від якості фундаменту залежить довговічність майбутньої будівлі. У статті розглядаються такі важливі питання, як послідовність розробки котловану під фундамент і порядок проведення підготовчих робіт.

Проектування (розрахунок технічних показників)

Перед тим, як вирити котлован на виділеному для цього місці – спочатку проводиться ряд підготовчих заходів з проектування і документального оформлення будівництва. В основній схемі котловану, зокрема, вказуються такі важливі показники:

• Глибина виїмки грунту.
• Габарити (ширина і довжина), а також робочий об’єм котловану.
• Способи зміцнення дна і укосів.
• Види землерийної техніки, яка застосовується при ритті котловану.

Величина першого показника залежить від цілого ряду чинників. Це – наявність напівпідвальних приміщень, розрахункове навантаження на фундамент, а також рівень промерзання грунту, його щільність і близькість підземних вод. Всі ці показники вивчаються за допомогою геодезичної зйомки, за результатами якої проводяться необхідні розрахунки котловану. По завершенні всіх цих процедур замовнику надається ретельно пророблений і повністю обгрунтований варіант.

При проведенні розрахункових операцій розміри визначаються з даних із зовнішніх контурів будівлі, закладеним в технічному проекті. При цьому обов’язково враховується, що при розробці котловану його габарити вибираються з невеликим запасом щодо розмірів фундаменту. На це відводиться приблизно по одному метру з кожного боку. Необхідність в такому запасі пояснюється тим, що в процесі розробки відбувається природне обвалення укосів котловану. Крім того, наявність вільних просторів по його периметру забезпечить комфортні умови для бетонування і облаштування фундаментної підстави.

Підготовка ділянки

Ще до того, як план котловану перенесений на місцевість – потрібно підготувати ділянку під нього. Ця частина підготовчих робіт включає в себе такі обов’язкові операції:

• Розчищення майданчика від дерев і чагарників.
• Видалення з неї залишків старих будівель.
• Вирівнювання майданчика під будівництво котловану.
• Спорудження захисного огородження.

Зверніть увагу: У ситуації, коли на ділянці є значні нерівності (вибоїни, штучні насипи і т. п.) – доведеться провести вертикальне планування місцевості.

По завершенню планування виділяється спеціальне місце, на якому організовується складування чорнозему і відсипного ґрунту (вони будуть потрібні для зворотної засипки). Крім того, необхідно позначити на місцевості і розчистити під’їзні шляхи для будівельної спецтехніки.

>>>Розробка котлованів

Розмітка місця під фундамент

Суть цієї операції при облаштуванні будівельного котловану полягає в перенесенні розмірів майбутньої будови на поверхню виділеної ділянки з позначенням осей проекції. Вона виконується за допомогою спеціальних приладів високої точності (нівеліра і теодоліта). При виборі основної осі розмітка “прив’язується” до зовнішніх орієнтирів, в якості яких зазвичай використовується лінія забудови на генеральному плані.

Розмічальні операції проводяться за допомогою натягнутого шнура, який кріпиться на забитих в землю кілочках. По краях основної осі робляться два відгалуження під кутами 90 градусів, після чого лінія периметру повністю замикається. За допомогою нівеліра і теодоліта перевіряється горизонтальність рівня забудови, а також правильність виставлення прямих кутів.

Важливо! Додатково вимірюються діагоналі прямокутника, отриманого в результаті розмітки.

Якщо прямі кути розмічені на місцевості правильно – виміряні показники повинні збігатися по довжині. По завершенню розмічальних операцій проводиться винесення зовнішніх ліній (вона робиться приблизно на 2 метри). Таким чином окреслюється частина поверхні ділянки під розробку котловану екскаватором.

ШУКАЄТЕ НАДІЙНОГО ФАХІВЦЯ ДЛЯ ВАШОГО НАСТУПНОГО ПРОЕКТУ?

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Земляні роботи

Наступні за розміткою земляні роботи (копання котловану) проводяться в кілька етапів, наведених нижче в порядку їх виконання:

1. Спочатку зрізається шар родючого ґрунту, який зсипається в окреме місце і може використовуватися для облаштування газонів або овочевих грядок.
2. Потім знімається прошарок пухкого ґрунту, непридатного для подальшого використання і вивозиться за межі будівельного майданчика.
3. На наступному етапі дістаються щільні шари землі, які розміщуються по периметру виїмки з 2-х або 3-х сторін.
4. Цей матеріал буде потрібно для засипки підошви підстави і заповнення пустот, що утворюються в результаті бетонування.
5. Далі ще раз перевіряються висотні позначки (процедура проводиться за допомогою нівеліра і рейки).
6. В останню чергу дно котловану очищається від розущільненого ґрунту, після чого проводиться його трамбування з використанням вібраційного інструменту.
7. На заключній стадії днище засипається планувальним матеріалом (як правило – шаром щебеню).

При виробництві земляних робіт послуги з проведення яких виявляються багатьма організаціями на Україні, особлива увага приділяється вирівнюванню і зміцненню укосів. Необхідність проведення цієї операції визначається щільністю ґрунту в даній місцевості і залежить і від характеристик так званої “призми обвалення”. При суглинних, глинистих і лісових ґрунтах укіс котловану допускається робити практично вертикальним.

Додаткова інформація: У реальних умовах нахил стінок може досягати 75-90 градусів.

У всіх інших випадках кут укосу котловану вибирається, виходячи з конкретних умов (щоб ґрунт сильно не обсипався). При вологих або піщаних ґрунтах цей показник може становити 45 градусів. Для закріплення сповзаючих стінок, як правило, застосовують шпунтову огорожу, що представляє собою конструкцію зі зв’язаних між собою металевих (дерев’яних) стійок.

Найзручніший час для риття котловану – перша половина літа. У цей період ґрунтові води знаходяться глибоко і не заважають для земляних робіт. В регіонах України з великою кількістю дощових опадів потрібно підготувати спеціальний приямок, необхідний для збору надлишків вологи.

Зразки техніки, які використовуються при розробці котлованів

Застосування спеціальної землерийної техніки дозволяє звільнити від тяжкої і виснажливої праці десятки землекопів, а також значно прискорити риття котловану під фундамент. Для цих цілей найчастіше використовуються повноповороті екскаватори на гусеничному ходу марки JCB 220 або інші подібні до них агрегати.

Розробка котлованів, демонтаж, підготовка до будівництва, терещенко, группа компаний терещенко, оренда спец техніки Зверніть увагу: Можливість повороту платформи на 360 градусів дозволяє розширити робочу зону і скоротити кількість проходів по дну виїмки.

Окремі моделі в складі навісного обладнання містять бульдозерний відвал, що істотно підвищує ефективність їх роботи.

Залучення до розробки котловану таких моделей екскаваторів, як “HYUNDAI R330LC-9S”, зокрема, помітно скорочує терміни його облаштування. Для вивезення надлишків виїмки з будівельного майданчика нерідко використовуються вантажні автомобілі марки “VOLVO EC 220 DL”. Для вирівнювання дна застосовуються гусеничні бульдозери; вони ж використовуються і для зворотної засипки грунту.

>>>Розробка котлованів

Що стосується цін на риття котловану із залученням спецтехніки – їх рівень залежить від безлічі факторів, основні з яких перераховані нижче це:

• Склад ґрунту в місці проведення робіт.
• Глибина виїмки згідно з проектом.
• Спосіб зміцнення стінок та ін.

Для того, щоб спроектувати і вирити котлован за ціною, заявленою виробником робіт, будуть потрібні чималі кошти. На такі витрати здатні тільки великі забудовники, які об’єднали свої зусилля на зведенні висотного будинку.

На закінчення відзначимо, що облаштування котловану – це відповідальний процес, від якого залежить довговічність будівлі, що зводиться і надійність будівельних конструкцій. Тільки неухильне дотримання розглянутих вище вимог дозволить уникнути можливих неприємностей при експлуатації майбутнього висотного будинку.

ЯК ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ?

Група компаній «Терещенко» намагається робити все для максимально зручної комунікації з нашими клієнтами. Зв’язатися з нами Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

  • Зателефонувати за номером: 0503531188
  • Написати в або зателефонувати на Viber: 0662154248
  • Написати на e-mail: 1725577@gmail.com
  • Або заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з Вами!

near_meНаша адреса

Україна, м. Київ,
вул. Антоновича 56,
корп. АПК ЕВ оф. 404

mailЗавжди онлайн

1725577@gmail.com
demontazh-group.com

phoneЗавжди на зв’язку

Телефон:  +380503531188
Вайбер: +380662154248

watchГрафік роботи

Пн. -Пт. : 9:00 – 18:00
Сб. :  11:00 – 17:00
Вс. :  По домовленості