РЕЦИКЛІНГ БУДІВЕЛЬНИХ ВІДХОДІВ ПРИ ДЕМОНТАЖІ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД

За своїм смисловим змістом “рециклінг” взагалі – це особлива технологія, що дозволяє повторно використовувати відходи виробництва та споживання. Від класичної утилізації цей процес відрізняється тим, що перероблена сировина далі застосовується за своїм прямим призначенням. У будівництві воно повертається після промислового демонтажу споруд у вигляді дробленого бетону, колотої цегли, залишків металу і деревини.

Особливості рециклінгу у будівництві

Рециклінг будівельних матеріалів – це переробка будівель, що залишилися після демонтажу і відходів споруд з метою їх приведення у стан, придатний для повторного використання. При цьому залишки з/бетону, цегли і т. п., піддаються цільовій переробці, яка включає в себе наступні операції:

• Обов’язкове дроблення.
• Сортування за розміром одержаних фракцій.
• Очищення від сторонніх домішок або включень (дерева або скла, зокрема).

Важливо розуміти, що поточні витрати на демонтаж і вивіз сміття з будівельного майданчика нерідко досягають половини вартості всіх проведених на об’єкті робіт. Знизити цей витратний показник вдається в тому випадку, якщо скористатися можливістю переробки сміття прямо на місці розбирання будівлі або іншого об’єкта.

>>>Дроблення бетону та залізобетону | Переробка | Рециклінг

Зверніть увагу: Якщо перераховані вище операції проводяться з дотриманням вимог нормативів – переробляти і утилізувати вдається до 80% будівельних відходів.

Такий підхід також дозволяє знизити загальні витрати на підготовку розчищення майданчику для наступних робочих процесів.

Вивіз небезпечного сміття що не підлягає переробці

Самоскид, оренда самоскида, вивезення сміття

Велика увага при проведенні демонтажних робіт приділяється правильності оформлення документів на утилізацію відходів, які не підлягають переробці. Цей процес контролюється спеціальними наглядовими органами, що змушує Замовника і будівельників займатися підготовкою дозвільних паперів ще до знесення будівлі.

>>>Вивезення будівельного сміття

Необхідність в жорсткому контролі пояснюється наступними причинами:

– після знесення будинку сміття вивозиться на спеціальні полігони, призначені для накопичення та утилізації відходів;
– контрольна перевірка дозволяє переконатися, що матеріал який вивозиться не містить хімікатів або токсинів;
– на практиці доведено, що через небезпеку забруднення навколишнього середовища приблизно 20% відходів, що залишилися після демонтажу споруд, не допускаються до переробки.

Вони підлягають обов’язковому захороненню на полігонах на глибинах, зазначених у супровідній документації.

Підвищення ефективності рециклінгу та області застосування вторинної сировини

Для прискорення процедури переробки будівельного сміття використовуються спеціальні дробильні установки, що перетворюють бетонні залишки демонтованих будівель на щебінь і відокремлюють сторонні включення. Залежно від обсягу майбутніх робіт (габаритів об’єкта) рециклінг проводиться або на спеціальних полігонах, або безпосередньо на місці демонтажу будинку. Другий варіант кращий для Замовника, оскільки в цьому випадку не будуть потрібні додаткові витрати на транспортування відходів.

Отримана після знесення будівель і споруд вториннаа сировиниа широко застосовується у наступних практичних цілях:

• Облаштування фундаментів нових тимчасових об’єктів.
• Відсипка споруджуваних доріг і транспортних розв’язок.
• В якості робочого матеріалу, затребуваного при проведенні загальнобудівельних заходів.

Потреба у вторинному використанні сировини пояснюється його порівняно низькою вартістю, що дозволяє отримувати подвійну економію (в порівнянні з покупкою нового будівельного матеріалу).

Загальний порядок виконання рециклінгових робіт

Загальний порядок робіт по рециклінгу демонтованих бетонних конструкцій та інших матеріалів виглядає так:

1. Збір будматеріалів в одному конкретному місці – безпосередньо на будівельному майданчику або на полігоні, де передбачається проведення дробильних операцій.
2. Поділ відходів за категоріями будматеріалів (залізобетон, метал або деревина).
3. Розрізування великих елементів на більш дрібні з використанням спеціального інструменту (гідро-ножиць, зокрема).
4. Подрібнення відходів розбирання бетонних конструкцій в щебінь за допомогою спеціальних дробарок.
5. Сортування частково переробленого матеріалу за окремими фракціями і подальше його очищення від деревних і металевих включень.

Додаткова інформація: Частинки металу видаляються із загальної суміші будівельних відходів, що утворюються внаслідок демонтажу бетонних конструкцій, за допомогою магнітних сепараторів.

>>>Оренда щокової дробарки McCloskey J40

Застосування високопродуктивної дробильної техніки і остаточне очищення дозволяють отримувати однорідну сировину, що має приблизно однаковий розмір фракцій.

ШУКАЄТЕ НАДІЙНОГО ФАХІВЦЯ ДЛЯ ВАШОГО НАСТУПНОГО ПРОЕКТУ?

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Зразки спецтехніки, яка застосовується при демонтажі та рециклінгу

Демонтаж фундаменту та інших елементів будівель і споруд потребує особливих підходів, реалізувати які вдається внаслідок застосування таких зразків спецтехніки, як:

• Гусеничні та колісні екскаватори різних моделей.
• Міні навантажувачі, за допомогою яких відходи транспортуються на невеликі відстані або відвантажуються з метою вивезення із будівельного майданчика.
Самоскиди, використовувані для доставки на полігони залишків, що не підлягають переробці.
• Міні-бульдозери.

Для зручності демонтажу металоконструкцій і бетонних підстав екскаваторна техніка оснащується навісним обладнанням того чи іншого класу.

Найчастіше для цих цілей використовуються гідроножиці та спеціальний гідромолот, за допомогою яких розрізають або розбиваються елементи будівлі, що демонтуються. Для операцій, пов’язаних з рециклінгом матеріалів, традиційно застосовуються спеціальні щокові дробарки, що дозволяють ефективно подрібнювати бетонні відходи.

Конкретні моделі екскаваторної й дробильної техніки вибираються в залежності від обсягів майбутніх робіт і переваг Замовника. За відгуками будівельників непогано зарекомендували себе такі зразки обладнання для демонтажу споруд та обробки відходів, як:

Екскаватори фірми “Volvo” і подібні до них механічні агрегати.

Щокові дробарки McCLOSKEY J40 (Північна Ірландія).

Щековая дробилка-J40-McCloskey
бульдозер, терещенко Різні моделі бульдозерів.

Перераховані зразки будівельної техніки найбільш потрібні при проведенні заходів з демонтажу та переробки відходів на об’єктах самих різних категорій. За технічними показниками екскаватори Volvo з пневматичним ріжучим або відбійним обладнанням помітно перевершують моделі своїх конкурентів і дозволяють переробляти значні обсяги вторинної сировини. Лише небагато чим поступаються їм зразки навантажувачів-екскаваторів JCB з механічним перемиканням режимів роботи.

Зазначені механізми дозволяють одночасно з демонтажем конструкцій переміщати відходи на невеликі відстані і завантажувати їх в кузова самоскидів. Щокові дробарки з Північної Ірландії відрізняються високою продуктивністю, що досягає показника до 300 тонн на годину, а також значними габаритами завантажувального отвору (1016х610 мм). Розмір гуркоту становить у цього гіганта 12700х2500х3200 мм, а на його покупку доведеться затратити “кругленьку” суму в розмірі понад 300 тисяч доларів.

Вартість робіт по рециклінгу відходів

Розцінки на демонтажні роботи та подальшу за ними переробку відходів досить високі, якщо останні оцінюються окремо від всього будівельного циклу. Найчастіше при їх підрахунках рециклінг розглядається в якості складової будівельних і демонтажних робіт, що дозволяє отримати зовсім іншу оцінку. У цьому випадку витрати на їх проведення практично повністю перекриваються економією на матеріалах, отриманих в результаті вироблення вторинної сировини.

Важливо! Для Генерального Замовника ця процедура найчастіше обходиться як безкоштовна.

У ситуації, коли рециклінг розглядається в якості самостійної або окремої будівельної послуги – його вартість оцінюється і розраховується в індивідуальному порядку. Як правило, вона визначається конструктивними особливостями об’єкта, що демонтується, а також об’ємом і складом, що переробляються.

ЯК ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ?

Група компаній «Терещенко» намагається робити все для максимально зручної комунікації з нашими клієнтами. Зв’язатися з нами Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

  • Зателефонувати за номером: 0503531188
  • Написати в або зателефонувати на Viber: 0662154248
  • Написати на e-mail: 1725577@gmail.com
  • Або заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з Вами!

near_meНаша адреса

Україна, м. Київ,
вул. Антоновича 56,
корп. АПК ЕВ оф. 404

mailЗавжди онлайн

1725577@gmail.com
demontazh-group.com

phoneЗавжди на зв’язку

Телефон:  +380503531188
Вайбер: +380662154248

watchГрафік роботи

Пн. -Пт. : 9:00 – 18:00
Сб. :  11:00 – 17:00
Вс. :  По домовленості

Меню