РЕЦИКЛІНГ БУДІВЕЛЬНИХ ВІДХОДІВ ПРИ ДЕМОНТАЖІ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД
За своїм смисловим змістом “рециклінг” взагалі – це особлива технологія, що дозволяє повторно використовувати відходи виробництва та споживання. Від класичної утилізації цей процес відрізняється тим, що перероблена сировина далі застосовується за своїм прямим призначенням. У будівництві воно повертається після промислового демонтажу споруд у вигляді дробленого бетону, колотої цегли, залишків металу і деревини.
Особливості рециклінгу у будівництві
Рециклінг будівельних матеріалів – це переробка будівель, що залишилися після демонтажу і відходів споруд з метою їх приведення у стан, придатний для повторного використання. При цьому залишки з/бетону, цегли і т. п., піддаються цільовій переробці, яка включає в себе наступні операції:
• Обов’язкове дроблення.
• Сортування за розміром одержаних фракцій.
• Очищення від сторонніх домішок або включень (дерева або скла, зокрема).
Важливо розуміти, що поточні витрати на демонтаж і вивіз сміття з будівельного майданчика нерідко досягають половини вартості всіх проведених на об’єкті робіт. Знизити цей витратний показник вдається в тому випадку, якщо скористатися можливістю переробки сміття прямо на місці розбирання будівлі або іншого об’єкта.
>>>Дроблення бетону та залізобетону | Переробка | Рециклінг
Зверніть увагу: Якщо перераховані вище операції проводяться з дотриманням вимог нормативів – переробляти і утилізувати вдається до 80% будівельних відходів.
Такий підхід також дозволяє знизити загальні витрати на підготовку розчищення майданчику для наступних робочих процесів.
Вивіз небезпечного сміття що не підлягає переробці
Велика увага при проведенні демонтажних робіт приділяється правильності оформлення документів на утилізацію відходів, які не підлягають переробці. Цей процес контролюється спеціальними наглядовими органами, що змушує Замовника і будівельників займатися підготовкою дозвільних паперів ще до знесення будівлі.
>>>Вивезення будівельного сміття
Необхідність в жорсткому контролі пояснюється наступними причинами:
– після знесення будинку сміття вивозиться на спеціальні полігони, призначені для накопичення та утилізації відходів;
– контрольна перевірка дозволяє переконатися, що матеріал який вивозиться не містить хімікатів або токсинів;
– на практиці доведено, що через небезпеку забруднення навколишнього середовища приблизно 20% відходів, що залишилися після демонтажу споруд, не допускаються до переробки.
Вони підлягають обов’язковому захороненню на полігонах на глибинах, зазначених у супровідній документації.
Підвищення ефективності рециклінгу та області застосування вторинної сировини
Для прискорення процедури переробки будівельного сміття використовуються спеціальні дробильні установки, що перетворюють бетонні залишки демонтованих будівель на щебінь і відокремлюють сторонні включення. Залежно від обсягу майбутніх робіт (габаритів об’єкта) рециклінг проводиться або на спеціальних полігонах, або безпосередньо на місці демонтажу будинку. Другий варіант кращий для Замовника, оскільки в цьому випадку не будуть потрібні додаткові витрати на транспортування відходів.
Отримана після знесення будівель і споруд вториннаа сировиниа широко застосовується у наступних практичних цілях:
• Облаштування фундаментів нових тимчасових об’єктів.
• Відсипка споруджуваних доріг і транспортних розв’язок.
• В якості робочого матеріалу, затребуваного при проведенні загальнобудівельних заходів.
Потреба у вторинному використанні сировини пояснюється його порівняно низькою вартістю, що дозволяє отримувати подвійну економію (в порівнянні з покупкою нового будівельного матеріалу).
Загальний порядок виконання рециклінгових робіт
Загальний порядок робіт по рециклінгу демонтованих бетонних конструкцій та інших матеріалів виглядає так:
1. Збір будматеріалів в одному конкретному місці – безпосередньо на будівельному майданчику або на полігоні, де передбачається проведення дробильних операцій.
2. Поділ відходів за категоріями будматеріалів (залізобетон, метал або деревина).
3. Розрізування великих елементів на більш дрібні з використанням спеціального інструменту (гідро-ножиць, зокрема).
4. Подрібнення відходів розбирання бетонних конструкцій в щебінь за допомогою спеціальних дробарок.
5. Сортування частково переробленого матеріалу за окремими фракціями і подальше його очищення від деревних і металевих включень.
Додаткова інформація: Частинки металу видаляються із загальної суміші будівельних відходів, що утворюються внаслідок демонтажу бетонних конструкцій, за допомогою магнітних сепараторів.
>>>Оренда щокової дробарки McCloskey J40
Застосування високопродуктивної дробильної техніки і остаточне очищення дозволяють отримувати однорідну сировину, що має приблизно однаковий розмір фракцій.