Демонтаж господарських будівель необхідний в ситуаціях, коли старі будови приходять в непридатність і стають непотрібними. Старі споруди не тільки псують зовнішній вигляд ділянки, а й стають небезпечними для їх власників (через можливість обвалення).
Особливості демонтажу
Знесення відслуживших свій термін сараїв і господарських будівель відрізняється цілим рядом особливостей, що обов’язково враховуються перед їх розбиранням. Порядок демонтажу таких будівель наводиться нижче:
1. Перед початком робіт важливо ретельно вивчити будову, що буде розбиратися з урахуванням її стану і розташування щодо капітальних будівель.
2. Далі слід підготувати план майбутніх дій і вибрати спосіб знесення будівлі.
3. Лише після цього можна приступати безпосередньо до демонтажу споруди.
4. На завершальному етапі проводиться прибирання території.
Дуже важливо правильно оцінити стан господарської будівлі, а також з’ясувати наявність металевих елементів і підвалу. За результатами цих процедур підбирається оптимальний метод демонтажу, який обирається з двох варіантів. В одному випадку можна обійтися ручним інструментом (болгаркою, відбійним молотком і т. п.), А в більш складній ситуації буде потрібно залучення спеціальної техніки.
>>>Оренда екскаватора VOLVO EC 220 DL
>>>Оренда самоскида Volvo FM 400 8X4
Перед початком розбирання споруди слід відключити від неї електрику і переконатися, що в ній не залишилося нічого цінного. Крім того, з приміщення необхідно буде заздалегідь видалити все сміття.
Схеми демонтажу старих будівель
Демонтаж старих господарських будівель, розташованих на території України, може бути повним або частковим. У першому випадку він включає в себе наступні операції:
• Розбирання покрівлі що входять до складу будови металоконструкцій. • Видалення зовнішньої і внутрішньої обшивки з подальшим демонтажем утеплювача і звукової ізоляції. • Знесення перегородок, простінків і стін. • Розбирання бетонних або дерев’яних підлог. • Відключення і демонтаж проводів електричного постачання. • Ліквідація фундаментної основи. • Очищення території від будівельного сміття. |
![]() |
До демонтажу старих господарських будівель нерідко залучається спеціальна техніка, яку підбирають в залежності від особливостей ділянки і стану грунту. Однак можливі ситуації, коли деякі з цих споруд вдається розібрати тільки вручну.
Якщо доводиться демонтувати дерев’яну будівлю другим способом – з інструментального набору готуються наступні позиції:
• Звичайний лом.
• Сокира.
• Ножівка, обценьки і бензопила.
У цьому випадку обов’язкова наявність спецодягу та взуття на товстій підошві, що надійно захищає працівника від іржавих цвяхів і гострих трісок.
При використанні для знесення госпбудівель трактора або бульдозера ймовірність отримати травму зводиться практично до нуля. Єдина причина відмови від цього способу демонтажу – неможливість завести на ділянку габаритну спецтехніку. В цьому випадку виконавцю залишається один варіант – ручне розбирання споруди з дотриманням всіх необхідних заходів безпеки.