Демонтаж електростанцій в Україні – відповідальний державний захід, до виконання якого залучаються тільки професіонали. До складу таких важливих для будь-якої країни споруд входить безліч дрібніших об’єктів і функціональних вузлів. Основні з них перераховані в наведеному нижче переліку:
• Основа будівлі, під час спорудження якої традиційно використовуються залізобетонні конструкції.
• Енергетичне господарство, що включає до свого складу електрогенератори, кабельні лінії, що перетворюють трансформатори і комутаційні пристрої.
• Окремі споруди і будівлі з бетону або цегли, в яких при монтажі розміщується все перераховане вище обладнання.
• Загальні приміщення з контрольно-вимірювальною апаратурою та робочим персоналом.
• Робочі цеха з розміщеними в них мостовими кранами та іншим допоміжним обладнанням, яке використовується при ремонті агрегатів в складі енергоблоків.
Зверніть увагу: Демонтаж кожного з перерахованих вузлів проводиться за методиками, що застосовуються при розбиранні відповідних елементів промислових будівель.
Так, для розбирання електричної частини енергоблоків використовують прийоми демонтажу відповідного обладнання звичайних об’єктів. Те ж саме можна сказати і про ліквідацію залізобетонних конструкцій, що демонтуються із залученням спеціальної техніки. Для розбирання споруд такого масштабу будуть потрібні особливо потужні будівельні зразки, перераховані нижче, це:
• Автомобільні крани підвищеної вантажопідйомності. • Екскаватори з робочим інструментом, розрахованим на значні по величині навантаження. • Бульдозерна техніка, оснащена відповідними насадками. • Потужне навісне обладнання для розбирання бетонних конструкцій і т. п. |
![]() |
Важлива умова успішного демонтажу такого об’єкта, як електростанція – суворе дотримання порядку розбирання її окремих частин.
Послідовність демонтажу
У загальному випадку демонтаж електростанції зводиться до наступної послідовності дій:
1. Підготовка до розбирання будівель, електричного обладнання та греблі (замовлення техніки і всього необхідного інструменту).
2. Демонтаж електричного обладнання та окремих вузлів, включаючи генератори турбін.
3. Розбирання фундаменту будівель без ліквідації самої греблі (вибухові роботи).
4. Вивезення будівельного сміття, що залишається від демонтажу будівель.
>>>Оренда екскаватора з гідромолотом
На початковому етапі підганяється спеціальна техніка, після чого відключаються діючі інженерні комунікації та електричні мережі. З цією метою запрошуються профільні фахівці, знайомі зі специфікою демонтажу по кожному з вказаних напрямків.
Після завершення підготовчої стадії переходять до безпосереднього розбирання складових електростанції. Її демонтаж починається з допоміжного електричного господарства, до складу якого входять кабелі, силові трансформатори і комутаційне обладнання. І тільки після цього розбираються всі наявні комунікації і допоміжні споруди.