Так званий “частковий демонтаж споруд зі збереженням важливих елементів” на території України проводиться по цілому ряду причин, основні з яких перераховані нижче. Ними можуть бути:
![]() |
• Необхідність в реконструкції об’єкта, що демонтується. • Передбачувана зміна профілю його роботи. • Потреба в підвищенні ефективності виробництва (для промислових об’єктів) і т. п. |
Зверніть увагу: Частковий демонтаж характерний для об’єктів з розвиненою інфраструктурою і великою мережею інженерних комунікацій.
Найчастіше під цю категорію потрапляють великі промислові і господарські об’єкти, що складаються з явно виражених різнорідних складових. Це можуть бути заводи, комбінати, ангари і водонапірні башти, верхня частина яких зазвичай збирається на основі металу.
>>>>Демонтаж будівель та споруд
До цього ж різновиду робіт слід віднести і демонтаж будинків, в яких потрібно замінити елементи покрівлі або оновити її повністю. При частковому розбиранні житлових будівель найважливіше – швидко і грамотно вирішити організаційні питання, пов’язані з тимчасовим розселенням мешканців. Крім цього, при частковому демонтажі житлових будинків і подібних до них об’єктів нерідко доводиться розбирати перегородки, віконні та дверні блоки, а також елементи каналізації та сантехніки.
До описуваного виду демонтажу зазвичай вдаються в наступних ситуаціяx:
– при необхідності проведення ремонтних робіт в офісі або квартирі;
– у випадках, коли покрівля або внутрішні елементи будови сильно зношені;
– коли за результатами обстеження частина будівлі визнана аварійною і потребує капітального ремонту;
– якщо виникала нагальна потреба в усуненні наслідків аварії.
Перед вибором способу демонтажу потрібно врахувати особливості будівельних матеріалів, які застосовувалися при зведенні будівлі. Вивчення цього питання дозволить більш ефективно демонтувати потрібну частину споруди. З повною інформацією по виду використовуваних матеріалів можна буде ознайомитися у відповідній проектній документації.
При демонтажі покрівель житлових, промислових і господарських будівель важливо визначитися з переліком спеціальної техніки, в який обов’язково повинні входити наступні зразки:
• Крани висотні (розбірні рейкові або автомобільні). • Спеціальна техніка, оснащена допоміжним навісним обладнанням з достатнім радіусом дії. • Навантажувачі, необхідні для відвантаження демонтованих елементів конструкцій. • Самоскиди, на яких залишки покрівлі або внутрішніх перегородок вивозяться до місця їх утилізації. |
![]() |
При частковому розборі будівель і споруд може знадобитися і ручний інструмент, представлений болгарками, відбійними молотками і т. п. Для роботи з ними доведеться запросити фахівців, що мають великий досвід проведення подібних операцій, а для управління спецтехнікою будуть потрібні професійні оператори.