НАЙБІЛЬШІ ЕКСКАВАТОРИ У СВІТІ

Сучасний екскаватор – типовий представник землерийної техніки, що забезпечує швидке вироблення ґрунту або гірських порід в екстремальних умовах. Він традиційно застосовується на будівельних майданчиках, а також при видобутку корисних копалин і розробці ґрунтів самого різного класу. Самохідні механізми з розширеною функціональністю, крім цього, можуть використовуватися для переміщення сипучих вантажів і будівельних матеріалів.

З цією метою на них монтується додаткове навісне обладнання. Зразки екскаваторної техніки оснащуються гусеничною або колісною ходовою частиною, обраній в залежності від умов експлуатації конкретної моделі. Крім того, вони відрізняються пристроєм свого приводу, який може мати механічне або гідравлічне виконання.

Розміри, як експлуатаційний показник

При оцінці технічних характеристик і ефективності сучасних зразків землерийної техніки велика увага приділяється їх фактичним розмірами. Представлені на вітчизняному ринку моделі відрізняються великим різноманіттям габаритів, що визначають їх функціональне призначення. Так, компактні зразки екскаваторів JCB, наприклад, використовуються на обмежених за розмірами будівельних майданчиках. А для кар’єрних виробок гірських порід будуть потрібні схожі на монстрів гіганти, за своїми габаритами співмірні з багатоповерховими будинками.

Занадто висока вартість цих агрегатів – основна причина недоцільності їх придбання в постійне користування. Будь-який керівник великого підприємства або адміністрація вугільного басейну розуміють, що набагато вигіднішою буде оренда екскаватора на певний час за заздалегідь обумовлену оплату.

Ось чому перш ніж скористатися послугами екскаваторної техніки – бажано ознайомитися з її основними показниками (розмірами, зокрема). Серед тих зразків, що випускаються промисловістю широко представлені дуже великі за габаритами екскаватори, що перевершують за цим параметром всі відомі моделі. Вони вражають уяву пересічного користувача не тільки своїми розмірами, а й обсягами виконуваних кар’єрних робіт. Їх розгляду і присвячується пропонований Вашій увазі рейтинговий огляд.

>>>Оренда Екскаваторів

Зразки найбільших в світі екскаваторів в номінації маси і об’єму ковша

Рейтингове обстеження найбільших моделей екскаваторів проводилося за основними номінаціями, визначальним технічні характеристики конкретної моделі. Це – маса оціночної машини і обсяг її основного робочого органу (забірного ковша). У цій категорії на думку фахівців найбільшими зразками вважаються:

• “KOMATSU PC8000-6”.
• “DEMAG H740OS”.
• “LIEBHERR R9800”.
• Модель “HITACHI EX8000-6”.
• “TEREX RH400”.
• “CATERPILLAR 8750”.
• Крокуючий екскаватор ЕШ 100/100 (СРСР).
• Грандіозний “MARION 6360”
• Гігантський “BIG MUSKIE”.
• Роторний “BAGGER 29314”.

Зверніть увагу: Рейтингові позиції розміщені в порядку зростання (з 10-го по 1-е місце).

Розглянемо кожну з десяти перерахованих моделей в міру зростання їхнього рейтингу більш детально.

“KOMATSU PC8000-6”

Гусеничний екскаватор з Японії марки “Komatsu PC8000-6” – найпотужніший зразок серед тих, що випускаються цією фірмою моделей. Важить він близько 722 тонн і оснащений величезним за розмірами ковшем місткістю близько 42 кубометрів. Два потужних дизельних двигуна (сумарна тяга – 4 тисячі л. С.) Забезпечують потрібну продуктивність моделі.

Завдяки особливостям пристрою гусениць ходової частини, екскаватор “Komatsu PC8000-6” відрізняється маневреністю, якій можна позаздрити та плавністю ходу. Середня швидкість пересування гіганта навіть по добре облаштованих трасах не перевищує 2,4 км / год, що зовсім не дивно з урахуванням його габаритів і маси.

“Demag H740OS”

Дев’яте місце в рейтингу займає екскаватор марки “H740OS” (Німеччина), розроблений в 1999 році для замовника з Канади. Його призначення – розробка абразивних порід в екстремальних експлуатаційних умовах. У порівнянні з іншими моделями кузов цього зразка трохи ширше, а вага досягає 744 тонн.

Гігантський механізм з гідравлічним приводом оснащується двома двигунами, розрахункова потужність кожного з яких – близько 2-х тисяч л. с. Можливість переміщення на гусеницях дозволяє впевнено працювати на нестійких і хитких піщаних грунтах. Основний робочий інструмент екскаваторного гіганта – ківш з широким захопленням, здатний вміщати до 40 кубометрів піску.

“Liebherr R9800”

Зразок гірського екскаватора марки “Liebherr R9800” (Німеччина) відрізняється підвищеною продуктивністю, хорошою маневреністю і здатністю експлуатуватися в екстремальних умовах. У рух його приводять 2 V-образних двигуна із заявленою потужністю 4000 л. с.

Інші характеристики цього агрегату представлені нижче:

• Вага гіганта досягає 800 тонн, а для його безпечного пересування по кар’єру використовується широке гусеничне шасі.
• Величезний ківш екскаватора місткістю до 47,5 кубометрів і потужна гідравліка дозволяють прискорити вироблення і відвантаження породи, витрачаючи на ці операції мінімум часу.
• Екскаватор здатен працювати без дозаправки протягом приблизно 3-х діб.

За вказаний період його двигун витрачає до 20 тисяч літрів дизпалива.

“Hitachi EX8000-6”

На сьомому рядку рейтингу розташувалася модель “Hitachi EX8000-6” (Японія). Основне призначення класичного кар’єрного екскаватора – видобуток великих обсягів вугілля. Незважаючи на свої гігантські розміри і вагу (811 тонн), цей агрегат має гарну маневреність і високу швидкість виконання всіх операцій.

Заявлена виробником потужність моделі – 3880 л с., А її ківш вміщає до 40 кубометрів вугільної породи. За один підхід цей агрегат витягував з кар’єру до 75 тонн вугілля. Машина має великий запас надійності, що дозволяє експлуатувати її цілодобово. Робочий ресурс цього агрегату – близько 90 тисяч годин.

“Terex RH400”

Наступне по порядку місце належить виробу марки “Terex RH400”. Ця модель, розроблена американською компанією “Terex”, призначається для кар’єрних виробок. Маса цього агрегату складає 980 тонн. А його габарити в довжину становлять 26,5 метрів а в висоту – близько 14 метрів.

Пересування гіганта забезпечує гусенична платформа з 2-ма напрямними шириною 8,6 метра. Кар’єрний екскаватор обладнаний двома потужними двигунами, розрахованими на тягу в 4600 л. с. Його агрегати здатні витримувати безперервну роботу при ємності бака з паливом в 15 000 літрів. Ківш гігантської машини ємністю 50 кубометрів здатний підняти і завантажити за раз до 100 тонн. Наявність в гідравліки функції підігріву масла дозволяє зберігати працездатність агрегату в умовах екстремальних температур.

ШУКАЄТЕ НАДІЙНОГО ФАХІВЦЯ ДЛЯ ВАШОГО НАСТУПНОГО ПРОЕКТУ?

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

“Caterpillar 8750”

Агрегат цієї марки вважається флагманом серед драглайнів одно ківшових. При масі близько 7500 тонн цей зразок обладнаний ковшем, розрахованим на місткість 129 кубометрів. З його допомогою за один раз можна підіймати вантаж вагою 345 тонн при стрілі, довжина якої становить 132,5 метра. Вже згадана модель має два виконання: зі звичайним і прямим приводом. При її розробці враховувалася можливість застосування у важких кар’єрних умовах і при екстремальних температурах.

ЕШ 100/100

Найбільший екскаватор з радянського минулого виготовлений в 1976 році в колишньому Свердловську. Модель крокуючого гіганта важить близько десяти тисяч тонн, а його висота з урахуванням стометрової стріли відповідає розмірам 25-поверхової будівлі. Зразок був випущений всього лише в єдиному екземплярі і пересувався за допомогою спеціальних опорних “черевиків”, керованих гідравлічним приводом.

Його силова установка містила 4 електричні двигуни потужністю 3600 кВт, що працюють синхронно. Ківш екскаватора на 100 кубометрів здатний вмістити вантажівку “БелАЗ”. Така гігантська ємність дозволяла досягти показника видобутку вугілля порядку 17 мільйонів кубів на рік. Крокуючий екскаватор виробництва СРСР використовувався при розробці родовищ бурого вугілля в Красноярському краї.

>>>Промисловий демонтаж

“Marion 6360”

Цей зразок екскаваторної техніки був побудований в минулому столітті (в 1965 році) на замовлення однієї з вугільних компаній з США. Далі наводяться основні характеристики агрегату:

• Його вага становить близько 12 700 тонн.
• Ємність ковша цього “велетня” дорівнює 138 кубометрів.
• Для приведення в рух величезної за розмірами машини використовувалися 20 електричних силових установок із загальною робочою потужністю до 15-ти тисяч л. с.

Корисна інформація: Досить довгий час цей гігантський екскаватор працював в кар’єрах штату Іллінойс.

На цьому місці він прослужив би ще чимало років, якби в 1991 році серйозна проблема в гідравліці не привела б до випадкового загорання і виходу з ладу здебільшого системи управління.

Грандіозний “Big Muskie”

Вага представленого екскаватора, відомого в минулому як “BE4250W”, становив близько 13 тисяч тонн. Цей зразок свого часу став володарем рекордів за наступними двома номінаціями:

• Найбільший крокуючий екскаватор в світі.
• Найбільший за розмірами драглайн з усіх відомих раніше зразків.

Гігант призначався для експлуатації в глибоких кар’єрах, в які звичайному екскаватору на гусеничній парі не можна було дістатися своїм ходом. Модель збиралася прямо на місці майбутніх робіт на заздалегідь підготовленому ж / б фундаменті. Цей гігантський механізм мав наступні характеристики:

• Висота екскаватора – приблизно 68 метрів.
• Його довжина – 149 метрів.
• Робоча маса в повному оснащенні – 13 000 тонн.

Цікава деталь: На відміну від інших, близьких за показниками машин, цей зразок не мав двигуна.

Замість дизельного агрегату для приведення його в дію застосовувалася електроенергія, що подається по електричному кабелю, розрахованому на напругу 13,8 кіловольта. Під час роботи в кар’єрі “Big Muskie” споживав величезну кількість електроенергії (приблизно стільки ж, скільки буде потрібно для електроживлення 27,5 тисяч середніх за площею квартир).

Основний робочий інструмент гігантського екскаватора – його ківш об’ємом в 168 кубів – при бажанні міг би вмістити 2 пасажирських автобуси. За весь час експлуатації в кар’єрі цей агрегат випрацював більше 20-ти мільйонів тонн вугілля. При цьому обсяги вилученого їм грунту перевищили той же показник виїмки при розробці Панамського каналу.

Роторний гігант “Bagger 293”

У 70-х роках минулого століття перед інженерами німецьких компаній було поставлено завдання створення вугледобувних машин, здатних працювати в глибоких кар’єрах з досить крутими схилами. В результаті їхніх зусиль “на світ з’явилася” лінійка моделей безперервної дії під найменуванням “Bagger”. З того далекого часу і по сьогоднішній день роторний екскаватор марки “Bagger 293” – безперечний лідер за габаритами і показником продуктивності.

Заявлена висота гіганта (96 метрів) можна порівняти з 30-поверховим будинком, а його довжина відповідає двом футбольним полям. При цьому вага агрегату досягає 14200 тонн. Ротор екскаватора з робочим діаметром колеса більше 21-го метра оснащений 18-ма ковшами, сумарна місткість яких становить 270 кубометрів. Протягом доби цей монстр відвантажує до 240 тисяч кубометрів породи, що еквівалентно об’єму грунту, що виробляється при будівництві 96 басейнів.

Територією цей гігант переміщається на 12-ти гусеничних установках шириною близько 4 метри. Швидкість пересування не перевищує 600 метрів на годину, що цілком виправдано при його величезній масі. Для приведення в дію агрегату буде потрібно близько 16,5 мегават електроенергії, що виробляється 16-ма вбудованими електродвигунами. Цієї кількості цілком вистачило б для харчування невеликого по населенню містечка. Управляє роботою такого екскаватора добре підготовлений екіпаж, що складається з 5-ти професійних операторів.

ЯК ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ?

Група компаній «Терещенко» намагається робити все для максимально зручної комунікації з нашими клієнтами. Зв’язатися з нами Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

  • Зателефонувати за номером: 0503531188
  • Написати в або зателефонувати на Viber: 0662154248
  • Написати на e-mail: 1725577@gmail.com
  • Або заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з Вами!

near_meНаша адреса

Україна, м. Київ,
вул. Антоновича 56,
корп. АПК ЕВ оф. 404

mailЗавжди онлайн

1725577@gmail.com
demontazh-group.com

phoneЗавжди на зв’язку

Телефон:  +380503531188
Вайбер: +380662154248

watchГрафік роботи

Пн. -Пт. : 9:00 – 18:00
Сб. :  11:00 – 17:00
Вс. :  По домовленості