Промисловий демонтаж як важливий фактор розвитку столиці.

Київ, як і більшість міст України має дуже багато будівельних об’єктів, які несуть не тільки негативний візуальний вплив на всю архітектуру міста, але й потенційну небезпеку. Кожна споруда з плином часу та під дією різноманітних факторів, в тому числі і природних, руйнується і як наслідок стає аварійною. В процесі руйнації частини будівлі які потрапляють на проїжджі частини та місця проходження або скупчення людей можуть нанести багато лиха і призвести до жертв. Саме тому ці об’єкти є потенційно небезпечними і підлягають демонтажу кваліфікованими експертами.
На прикладі великого міста можна розглянути декілька основних типів будівельних об’єктів, які підлягають демонтажу:
1. Застарілі будівлі, які не несуть архітектурної цінності. Їх негативний стан обумовлений фізичним зношенням всіх елементів, недотриманням умов користування та відсутністю реставраційних робіт;
2. Промислові об’єкти, які знаходяться в центральних районах міста і не тільки руйнують загальний вигляд міста, а й несуть негативні наслідки для жителів міста, в залежності від спеціалізації цього об’єкту. До таких споруд та робіт можна віднести:
– Демонтаж заводу;
– Демонтаж Фабрики;
– Демонтаж малого підприємства, діяльність якого супроводжується поширенням відходів та інших негативних процесів;
– Демонтаж підприємства, що замається ремонтом та обслуговуванням автомобілів;
– Демонтаж баз, територія яких займає велику площу;
– Та інше.
Насправді, таких прикладів можна навести дуже багато. Іноді той чи інший завод з плином часу перестав функціонувати і його просто потрібно демонтувати, а іноді краще завод перевезти в більш віддаленні райони міста, або взагалі за місто.
3. Дорожні об’єкти, та об’єкти дорожньої інфраструктури. Як правило це зумовлено будівництвом нових доріг та споруд. До них можна віднести:
– Демонтаж дорожнього мосту;
– Демонтаж підземного переходу;
– Демонтаж підземного переїзду;
– Демонтаж пішохідного мосту;
– Демонтаж частини мосту або переходу для збільшення або розширення;
– Демонтаж частини мосту для здійснення реставраційних робіт;
– Та інше.
4. Демонтаж недобудов, які залишались в незавершеному стані довгий період часу та стали непридатними до проживання. На превеликий жаль ця проблема є розповсюдженою, коли забудовник по різним причинам не може завершити будівництво об’єкту і як наслідок залишає його в такому стані.
5. Демонтаж різноманітних аварійних споруд, що не підлягають реставрації.
Виконання демонтажних робіт таких об’єктів має проводитись висококваліфікованими експертами, які мають великий досвід промислового демонтажу та виконують всі роботи на новій, робочій спецтехніці. Особлива потреба виконання цих робіт професіоналами викликана високим рівнем небезпеки проводження робіт, мінімізацією забруднення навколишніх територій пилом і т.д., а також виконанням всіх робіт в чітко визначенні строки. Затримка у виконані демонтажних робіт призведе до подальшого збою всіх графіків і кінцевої дати здачі нового об’єкту. Техніка, яка використовується для виконання промислового демонтажу:
– Екскаватори з функцією зміни ковша на інше навісне обладнання;
– Навісне обладнання: гідроножиці та гідромолот;
– Самоскиди;
– Щокові дробарки.
Враховуючи важливість продуктивного використання всіх будівельних відходів, хотілося б виділити серед всієї будівельної техніки щокову дробарку. Ця спеціалізована техніка допоможе ефективно та швидко переродробити та відсортувати всі будівельні відходи. Це дасть змогу використати їх вторинно, що не тільки зменшить витрати забудовника але й повністю виключить забруднення навколишнього середовища будівельними відходами.
Отже, як ви зрозуміли, правильно виконаний демонтаж є надважливою процедурою для забезпечення ефективного розвитку міста, збереження його архітектури та забезпечення безпеки жителів та ї майна.

Меню