ЕКСКАВАТОРИ МАЙБУТНЬОГО: ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТЕХНІКИ

 

В умовах постійно зростаючої конкуренції ведучі машинобудівельні фірми прикладають немало зусиль для розробки і введення нових виробів. Зразки проектованої техніки мають великий вибір додаткового обладнання, сучасну електронну начинку і характеризуються розширеним модельним рядом. Ці інноваційні рішення досить швидко тиражуються учасниками світового ринку і нерідко дають поштовх до подальшого розвитку.

Екскаватори майбутнього

Технічні показники окремих вузлів

На ринкову конкурентоспроможність екскаваторної техніки істотний вплив роблять наступні фактори:

• Перший – це показники шумності роботи агрегату і токсичність вихлопу двигуна. Перевищення хоча б одним з них, заданого рівня закриває виробнику доступ до ринку.
• Другий фактор – ефективність функціонування і економічність нового зразка екскаваторної техніки.

Жорсткі умови змушують розробників знижувати токсичність сучасних дизелів, істотно ускладнюючи їх конструкцію. Такий підхід нерідко супроводжується зниженням її надійності і підвищенням вимог до характеристик паливно-мастильних матеріалів.

Зверніть увагу: Нормована виробниками частота заміни моторного масла досягається лише при використанні рекомендованих ними високоякісних дорогих сортів.

В іншому випадку буде потрібно зменшувати цей інтервал майже вдвічі. При неможливості прийняття компромісного рішення постає питання про розробку нових двигунів, що принципово відрізняються від існуючих зразків.

>>>Оренда Екскаваторів

Двигун

Екскаватори майбутнього

Двигуново-привідна частина екскаватора – найважливіший вузол, за рахунок вдосконалення якого вдається поліпшити робочі показники зразків нової техніки. Застосовувані на машинах майбутнього, дизелі повинні максимально розкручуватись при досить низьких оборотах. Реалізувати потенціал такого “двіжка” дозволить точно відбудований насосний блок і ідеальна робота елементів гідравліки.

Основною проблемою для розробників є тонка підгонка рукавів високого тиску (РВД), які, як правило, виконуються з урахуванням вимог національних стандартів. В цьому плані є сенс передбачити можливість оперативної заміни окремих елементів. Такий підхід забезпечить надійність їх функціонування і виключить тривалі простої.

Електронна система управління

Екскаватори відносяться до розряду високотехнологічних зразків будівельної техніки, що насичена електронними пристроями. Останні необхідні для постійного контролю і управління роботою основних вузлів і агрегатів (двигуна, системи насосів і гідравлікою). Бортовий комп’ютер екскаватора “стежить” за системою впорскування двигуна, а також за станом логічної шини CAN, яка згодом стала стандартом в більшості галузей машинобудування.

Подібна зв’язка забезпечує тонку програмну настройку системи двигун-гідравліка й дозволяє домогтися оптимальної величини, яка віддається в навантаження потужності. Для кожної з використовуваних програмованих режимів підбираються такі технічні показники:

• Частота обертання колінчастого вала.
• Рівень подачі і тиск в насосному вузлі.
• Пріоритети вибору виконавчих механізмів.

Надмірне збільшення кількості режимів роботи на практиці себе не виправдало. Це змусило розробників обмежитися двома основними програмами: економічною і повного навантаження.

Особливості конструкції “машини майбутнього”

Фахівці з будівельної техніки розробляють ефективну конструкцію робочого обладнання майбутнього, не виключаючи можливі компроміси і з огляду на наступні фактори:

• Геометрія нового екскаватора.
•Правильні пропорції між габаритами машини і робочим зусиллям в зоні вироблення грунтів (порід).
• Оптимальне співвідношення між такими конструктивними показниками, як маса і міцність всієї конструкції.
Для отримання необхідного результату застосовують засоби тривимірного моделювання та методи розрахунку на міцність з подальшими контрольними випробуваннями.
При проектуванні екскаватора майбутнього, місця концентрації напружень передбачається посилювати спеціальними накладками і поперечиною. Особлива увага приділяється надійності і зносостійкості наявних шарнірних зчленувань. Зони кріплення гідроциліндрів розраховуються з особливою ретельністю і при необхідності додатково зміцнюються з використанням сучасних методик.

При проектуванні окремих вузлів передбачається можливість вибору ковшів різного призначення і місткості. Наявність змінного устаткування, яке застосовується для буріння і демонтажу старих будівель, істотно розширює можливості і ефективність роботи майбутнього зразка будівельної техніки.

>>>Екскаватор VOLVO EC 220 DL

Додаткова інформація: Для легких моделей повинні бути передбачені механізми швидкої ротації навісного обладнання.

Майбутні машини в базовій комплектації обладнуються наступними допоміжними механізмами:
• Спеціальними гідравлічними лініями (мережами) з розподільними секціями.
• Органами управління навісним обладнанням (гідравлічним молотом, наприклад).
• Системами ротації складних навісних механізмів типу гідроножиців (на замовлення).

При розробці нових моделей також враховується, що екскаватор з малим радіусом повороту платформи допускає можливість роботи в обмеженому просторі.

Крім того, для кожної нової модифікації повинна передбачатися можливість вибору опорних башмаків, що відрізняються за своєю конструкцією та шириною.

ШУКАЄТЕ НАДІЙНОГО ФАХІВЦЯ ДЛЯ ВАШОГО НАСТУПНОГО ПРОЕКТУ?

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Ресурсні можливості нових зразків екскаваторної техніки

Одна з основних складових підвищення ефективності та надійності машин майбутнього – передбачуваний робочий ресурс. При прогнозуванні цього показника обов’язковий облік вже існуючих реалій, згідно з якими більшість вузлів і агрегатів зношується рівномірно. Зазначеним фактором і пояснюється періодичність оновлення парку будівельної техніки та спостережуваний паралельно з цим викид на вторинний ринок зразків, ще не виробили свій ресурс.

З питаннями продовження ресурсного потенціалу машин майбутнього, нерозривно пов’язані проблеми прискорення і поліпшення якості їх обслуговування. Чим менше витрати часу на ТО – тим довше екскаватор зможе експлуатуватися, приносячи прибуток своєму власникові. В цьому плані розробники нової техніки працюють відразу у трьох напрямках:

• Використання можливостей самодіагностики, що проводиться вбудованим бортовим комп’ютером безпосередньо в момент запуску двигуна.

• Об’єднання зон обслуговування в зручних, доступних для оператора місцях.

• Створення вузлів і агрегатів, котрі мають потреби в додатковому сервісі.

Серед можливих конструктивних рішень – розробка унікальних систем змащення, що істотно спрощують обслуговування і створюють оптимальні умови для підвищення ресурсу вузлів тертя.

>>>Екскаватор JCB 220

Ергономіка і дизайн

Щодо дотримання ергономічних вимог важливо відзначити наступні моменти:

1. Склоочисник кабіни оператора проектується таким чином, щоб не знижувати зону огляду.

2. Для цього він зміщується донизу або ближче до лівої стійки.

3. Поверхню даху частково склять або роблять на ній люк.

4. Широка середня стійка, що обмежує огляд оператора, який не передбачається в конструкції кабіни.

5. Права її сторона робиться у вигляді цілісного вікна з кватиркою.

Забезпечити широкий огляд допомагає система зовнішніх дзеркал з електро-підігрівом. На зразках екскаваторів з невеликим радіусом повороту, крім передніх дзеркал встановлюється ще одне – заднє. Це дозволяє оператору контролювати ситуацію в зоні огляду, розташованої за платформою.

Зверніть увагу: Для зручності управління всіма вузлами і агрегатами машини майбутнього передбачаються зручні в користуванні і компактні джойстики.

>>>Екскаватор HYUNDAI R330LC-9S

Зручна посадка оператора забезпечується універсальним кріслом на пневматичній підвісці, які мають безліч регулювань. У різних комплектаціях можливе розширення функціональності за рахунок додаткових опцій (зміна жорсткості спинки і подушки, наприклад). Мікроклімат усередині кабіни підтримується завдяки вбудованим системам опалення, вентиляції та кондиціонування.

При розробці нових зразків техніки велике значення надається їх естетичному сприйняттю. При цьому обов’язково враховуються не тільки привабливість зовнішнього вигляду машини, а й гармонійне поєднання колірних тонів, а також якість збірки і добротність обробки.

ЯК ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ?

Група компаній «Терещенко» намагається робити все для максимально зручної комунікації з нашими клієнтами. Зв’язатися з нами Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

  • Зателефонувати за номером: 0503531188
  • Написати в або зателефонувати на Viber: 0662154248
  • Написати на e-mail: 1725577@gmail.com
  • Або заповнити форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з Вами!

near_meНаша адреса

Україна, м. Київ,
вул. Антоновича 56,
корп. АПК ЕВ оф. 404

mailЗавжди онлайн

1725577@gmail.com
demontazh-group.com

phoneЗавжди на зв’язку

Телефон:  +380503531188
Вайбер: +380662154248

watchГрафік роботи

Пн. -Пт. : 9:00 – 18:00
Сб. :  11:00 – 17:00
Вс. :  По домовленості

Меню